DidzisKukainis.lv | pārdomas par dzīvi, grāmatām, teoloģiju un garīgumu...
  • Blogs / Raksti
  • Grāmatu apskatu arhīvs
  • «Grāmatas 10 atziņas»
  • ..iz intervijām..
  • ..domu dzintargraudi..
  • Jura Rubeņa garīgā gudrība
  • Ričarda Rora garīgā gudrība
  • Baznīca, Bībele, Teoloģija
  • Pāvestības vēsture
  • Agape | LGBT+ kristieši
  • Garīgums & Līdzgaitniecība
  • Anatomisko preparātu restaurācija
  • Publikācijas

Viljams P. Jangs "Būda"

11. jūn. 2016,

Attēlā: grāmatas vāka fragments

Apskatu par Janga "Būdu" nav nemaz tik viegli uzrakstīt, kaut grāmata tik tikko svaigi pabeigta lasīt. Izlasīju to divos vakaros... Kaut esmu pārguris un vispār neko pēc darba vairs negribas, kāda neredzama Spēka iedvesmots, es ķēros pie šī daiļdarba. Kaut gan, pēc izlasīšanas man gribas teikt, ko lai arī nesaka tradicionālā teoloģija, man šī stāsta versija šķita tik ļoti tuva, reāla, patiesa un aizraujoša. Tik aizraujoša, ka gribas ticēt, ka mēs ikviens to reiz piedzīvosim, jo visi taču esam viena Dieva bērni, no kuriem tikai lielākā daļa maldās melu, sāpju un pašpasludinātas, egoistiskas neatkarības muklājos, kaut savās visdziļākajās sirds ilgās ilgojas pēc patiesas Mīlestības, sapratnes un izlīgšanas gan ar Kungu, gan ar saviem tuvākajiem, piedodot ikvienam.

Lasīt tālāk »

Dr. med. Ebens Aleksandrs "Debesu valstības pierādījums"

11. apr. 2016,

Foto: grāmatas vāka fragments

Apskatu par šo brīnumaino piedzīvojumu, kāds aprakstīts grāmatā "Debesu valstības pierādījums. Neiroķirurga ceļojums aizsaulē", nav iespējams nemaz tik vienkārši uzrakstīt. Nav vienkārši tādēļ, ka jāspēj "iziet" no parastā cilvēka skata punkta uz šādām lietām un jāparaugās pārdabiski, pārpasaulīgi, apzinoties, ka mēs visi esam saistīti kādām neredzamām, bet tomēr, tomēr mūs pie sevis aicinošām un turošām saitēm, lai mēs apzinātos, ka esam un tiekam mīlēti un pieņemti tieši tādi, kādi mēs esam. Bezgalīga un beznosacījumu mīlestība ir visa Dievišķā Avota pamatā un rūpēs par mums, tiem, kas dzīvo šo nepilnīgo zemes dzīvi.

Lasīt tālāk »

Griāns "Dārznieks"

3. apr. 2016,

Kolāža - Didzis Kukainis (blogeris Didzis)

Es pat īsti nezinu, kā lai es aprakstu to, ko esmu sapratis, izpratis un ieguvis, lasot tik viedu grāmatu kā nesen klajā nākušo Griāna "Dārznieks". Jo tā nav parasta grāmata, tā nav pašpalīdzības grāmata, tā nav psiholoģija, tas pat nav garīgums. "Dārznieks" ir grāmata - himna Dzīvei, tās izbaudīšanai, netveramā tveršanai un mirkļa burvībai. Griāns, kaut pirmo reizi dzirdam un lasām viņa vārdu un darbu, ar šo veikumu ir pamatojami ierindots un salīdzināts ar tādiem dižgariem kā Tagori, Halīlu Džibrānu un Sent-Ekziperī, un tomēr savā īpašajā veidā, manuprāt, pat pārspēj viņus. Jo ieved lasītāju majestātiska vieduma un dvēseles apzināšanās mistēriju pasaulē, kas reizē ir it kā tverama un tomēr netverama. Tāds man dažos vārdos šķiet šīs vārsmas, ko mūsu sirdīm dāvājis šis Dievišķā Gara un Pasaules Dārznieka inspirētais viedais rakstnieks.

Lasīt tālāk »

Regīna Breta "Dievs acis nemirkšķina"

3. apr. 2016,

Kolāža - Didzis Kukainis (blogeris Didzis)

Par Regīnas Bretas grāmatu runājot - izlasīt "Dievs acis nemirkšķina" gribējās jau diezgan sen, faktiski jau tad, kad pirms paliela laiciņa šī grāmata iznāca. Tomēr kaut kā vienmēr netiku un netiku, bet - šeku reku, grāmata ir manās rokās un tā ir iepazīta. Pirmie vārdi, ko par šo grāmatu sacīt - fantastiska grāmata, kas spēj sniegt atbildes uz diezgan daudziem mūsdienu cilvēka aktuālākajām problēmām - kur smelties spēku dzīvot, kā būt laimīgam un kā dzīvi nodzīvot pilnasinīgi, lai tās nogalē nebūtu sev jāpārmet kaut kas neizdarīts, neizpildīts, nepaveikts.

Lasīt tālāk »

Tods Bērpo un Linna Vinsenta "Debesis ir!"

29. feb. 2016,
Foto: grāmatas vāka fragments

Grāmata "Debesis ir!" ir tik satriecoša, ka tā tika izlasīta divu stundu laikā, šīs divas stundas nešaubīgi atņemot naktsmiegam, taču piešķirot tās dvēseles mieram, kas seko pēc grāmatas izlasīšanas. Tie būtu mani pirmie sajūsmas pilnie grāmatas apskata ievadvārdi, taču šīs grāmatas kontekstā tie nerimsies, jo grāmata "Debesis ir!" tos ir bagātīgi jo bagātīgi pelnījusi, jo grāmata nav fantastika, bet gan dokumentāls stāsts, kuru ilustrē arī nedaudz bildes...

Lasīt tālāk »

Ričards Smolijs "Aizliegtā ticība. Gnosticisms - kristietības apslēptais mantojums"

23. feb. 2016,

Attēlā: grāmatas vāka fragments

Grāmatas "Aizliegtā ticība" autors Ričards Smolijs ir pasaulē zināma autoritāte misticisma un ezoterisko zināšanu jautājumos. Ieguvis pietiekami elitāru izglītību klasiskajā literatūrā un filosofijā Hārvarda un Oksfordas universitātēs, šis viņa darbs "Aizliegtā ticība" tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu lielākajiem sasniegumiem reliģiju izzināšanā un pētniecībā. Tad nu šie visi fakti un arī personiska interese par mistiskajām tradīcijām pamudināja mani iegādāt šo grāmatu un izzināt tajā paustās atziņas un informāciju. Manuprāt, grāmata ir gana intriģējoša, jo apraksta daudzas patiesības un noslēpumus, kurus pēdējo divtūkstoš gadu laikā noklusējušas un slēpušas tradicionālās reliģijas. "Aizliegtā ticība. Gnosticisms - kristietības apslēptais mantojums" izsmeļoši atbild uz daudzus mūsdienās interesējošajiem garīgajiem jautājumiem, ievedot grāmatas lasītāju noslēpumainā un ikdienas skatienam apslēptā ticības pasaulē. Dažādu reliģiju un konfesiju cīņas un nesaskaņas nereti aizēno patieso mācību par mīlestību un paļaušanos uz augstāko spēku. Grāmatas autors izveicīgi atklāj mūsdienu reliģiju ārišķības, ļaujot saskatīt un sajust īsteno ticību.

Lasīt tālāk »

Nīls Donalds Volšs "Sarunas ar Dievu. Neparasti dialogi"

29. dec. 2015,


Attēlā: grāmatas vāka fragments
Kad ieraudzīju, ka ir iznākusi Nīla Donalda Volša sarakstītā grāmata "Sarunas ar Dievu. Neparasti dialogi", bez ilgas domāšanas apņēmos to izlasīt un par izlasīto pavēstīt jums, topošie šīs debešķīgās grāmatas lasītāji. Neliekuļojot varu teikt, ka šī ir obligātā literatūra ikvienam, kurš savā dzīvē ikdienas saskaras ar grūtībām, problēmām un neredz tām ne gala, ne malas. Jo caur šīs grāmatas lappusēm ar lasītāju runā pats Radītājs, pats Dievs. Neviens nespētu uzrakstīt šādu grāmatu, ja nebūtu šīs dievišķās informācijas un inspirācijas, neviens...

Lasīt tālāk »

Grāmatas apskats: Jānis Pāvils II "Atmiņa un identitāte"

1. nov. 2015,

Foto: grāmatas vāka attēla fragments
Parastas grāmatas, vienalga, filosofiska ietvara vai daiļliteratūru, var lasīt un vērtēt, un to izdarīt ir samērā vienkārši pat no laja jebšu vienkāršā cilvēka puses, bet vērtēt pāvesta sarakstītu darbu, kurš nesen ticis iecelts svēto kārtā, laikam tomēr nav tik viegls uzdevums, ņemot vērā arī to, ka neesmu katolis, un tomēr... mēģināšu kaut cik sakarīgi dalīties savos iespaidos par grāmatu "Atmiņa un identitāte". 

Lasīt tālāk »

Grāmatas apskats: Aleksandrs Pjatigorskis "Kas ir politikas filosofija"

1. nov. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Tā nu nesen, grāmatu atlaižu laikā, tiku pie samērā senkārotas, sākotnēji ne visai saprastas, bet tikai tagad patiesi izprastas grāmatas "Kas ir politikas filosofija", kuras autors ir slavens krievu filosofs, Londonas universitātes profesors Aleksandrs Pjatigorskis. Faktiski, ne īsti autors, bet gan lektors, jo šajā melnajā grāmatā ir apkopotas viņa atziņas un pārdomas saistībā ar 2006. gadā nolasītu lekciju ciklu par šādu tematiku. Jā, faktiski grāmata ir šo lekciju apkopojums. Kā jau rakstīju drusku iepriekš, pašķirstot šo grāmatiņu agrāk, likās tāda svešāda un manām ausīm acīm, smadzenēm un visiem citiem uztveres ne visai saprotama... Toties tagad, kad tā iegūta savā īpašumā par samērā lētām naudiņām, vien diviem eiro, tad nu ar piezīmēm uz lapu malām esmu tai izbūries cauri - ziniet, nebija tik traki kā biju iepriekš iedomājies... Bija labāk un saprotamāk nekā savulaik domāju. Tad nu - apskats jūsu ievērtēšanai.

Lasīt tālāk »

Grāmatas apskats: Henrijs Džeikobijs "Hauss un filosofija jeb Melo visi"

1. nov. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Manuprāt, nav uz pasaules cilvēka, kurš nezinātu dažādi vērtēto, bet tomēr slaveno doktoru Hausu. Protams, ja nu vienīgi kaut kur aiz ekvatora mītošie vai dziļos mūžamežos dzīvojošie, bet - par tiem mēs tagad nerunāsim, sarunāts? Parunāsim par mums zināmo, uzzināsim daudz ko jaunu un vispār - palūkosimies uz Hausu caur dažādu filosofijas novirzienu prizmu, gan arīdzan pretēji - uz filosofiju no Hausa skatupunkta. Ja kāds teiks, ka nekas nesanāks, tad - sanāks gan, jo man priekšā stāv nesen svaigi izlasītā grāmata "Hauss un filosofija jeb Melo visi". Grāmatnīcā, ieraugot šo grāmatu, atmetu visas vajadzības, ar lielāko prieku iztērēju 13 eiro un - ilgi gan lasījās, bet bija tā vērts... Grāmata atdara daudzus snaudošos aizvirtņus mūsu domāšanā, lauž stereotipus, maina domāšanas kategorijas, vienvārdsakot, neieinteresēto un vienaldzīgo šīs grāmatas kontekstā nav, nebūs un nevar būt! Jā, trijos vārdos - patiesi laba grāmata, varētu noderēt tagad, izlaidumu laikā, pat kā vidusskolniekiem dāvanā, skolu beidzot un izejot lielajā, ļaunajā pasaulē, lai bišķīt "uzaudzētu ādu", kā sacīt... Labi, pietiks nu pļāpāt, ķeršos pie grāmatas apskata :)

Lasīt tālāk »

Grāmatas apskats: Idrīss Šāhs "Austrumu gudrības"

18. okt. 2015,


Attēlā: grāmatas vāka fragments

Nezinu gan statistiku, cik Latvijā īsti ir sūfisma sekotāju, tomēr gribas ticēt, ka varētu būt pietiekami. Daudzi no tiem sevi gan neapzinās kā sūfisma skolas sekotājus, tomēr ar savu rīcību, domāšanas veidu un ticībā balstītajām patiesībām tādi ir. Lai gan pats balstos kristietības atziņās, man sūfiju mācība personīgi ir ļoti tuva un sūfisma literatūras lasīšana - dvēseles bagātināšana un padzirdīšana no dzidrā Gudrības un Zināšanu Avota.

Lasīt tālāk »

Lasot, pētot un izzinot enciklopēdisko grāmatu "Kristietības vēsture"...

30. aug. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Grāmata „Kristietības vēsture” ir gana bieza – tai ir gandrīz 700 lappuses, taču, manuprāt, tā tam arīdzan ir jābūt, jo šī grāmata ir visaptverošs kristietības vēstures izklāsts un līdz ar to – nopietns enciklopēdisks izdevums. Kā uz grāmatas vāka vēsta Christianity Today, tad „ja jums vēl nav nevienas rokasgrāmatas par kristietības vēsturi, tad šī varētu būt īstā.” Un, pēc manas pirmās iepazīšanās ar šo grāmatu, nedaudz ielasoties saturā, ielūkojoties bildēs un vēsturisko notikumu hronoloģijās, man absolūti nākas piekrist šiem Christianity Today paustajiem atzinības vārdiem, kas veltīti šai grāmatai. Tādas visaptverošas kristietības vēstures grāmatas man līdz šim arī nebija manā grāmatplauktā, tādēļ varbūt varu būt nedaudz subjektīvs, bet, novērtējot cenas un kvalitātes attiecības, man šķiet, ka šis ir īpaši optimāls un vispārējo inteliģenci paaugstinošs izdevums, kuru būtu vērts pastudēt daudziem...

Lasīt tālāk »

Lasot pasakas jeb Jura Rubeņa un Māra Subača grāmatas "365 pasakas katrai gada dienai. Ceļš uz Emavu" apskats...

30. aug. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Šo Jura Rubeņa un Māra Subača kopīgi izveidoto grāmatu "365 pasakas katrai gada dienai. Ceļš uz Emavu" ieteiktu ikvienam, kurš sevi uzskata par tik tālu no garīguma un kristietības, ka baidās tuvoties jebkam, kas saistīts ar šīm lietām. Jo cilvēks mēdz domāt, ka viņš nav tam piemērots vai varbūt šīs garīgās zināšanas nav viņam piemērotas, taču tas jebkurā gadījumā ir tikai cilvēku iedomas, sevis maldināšana un zināma veida cilvēciskas bailes pazaudēt savu "veco cilvēku", nezinot, ko iegūs pretī. Taču pretī vecā cilvēka zaudēšanai var iegūt vienīgi ieiešanu Dieva valstībā, kura, kā Jēzus teica, ir tepat vien mūsu vidū un to lieliski atspoguļo arī šīs Jura Rubeņa pasakas un Māra Subača lakoniskie zīmējumi.

Lasīt tālāk »

Toma evaņģēlijs - ko gūstam, to iepazīstot?

8. aug. 2015,

Attēlā: grāmatas vāka fragments

Pavisam nesen latviski tika izdots šis senais, pirmkristīgais teksts, ko pazīstam ar nosaukumu "Toma evaņģēlijs". Kā jau tas visur ir pavīdējis, paspēts jau nokritizēt, tad šis ir viens no nekanoniskajiem jeb neatzītajiem evņģēlijiem, tādēļ tas nav atrodams ietverts blakus Bībeles četriem evaņģēlijiem - Mateja, Marka, Lūkas un Jāņa. Un tomēr - šī mazā grāmatiņa mums var daudz ko sniegt, pat atbildes uz mūsu dziļākajiem dvēseles jautājumiem, tādēļ, man domāt, šī darba iepazīšana, teksta lasīšana ar mēģinājumiem to dziļi izprast, var vest mūs pie patiesi kristīgiem avotiem un tas var būt kā ceļš uz Kristus mīlestības iepazīšanu. 

Lasīt tālāk »

Grāmatas apskats: Plūtarhs "Tālo gadsimtu slava"

8. aug. 2015,


Attēlā: grāmatas vāka fragments

Grāmatas "Tālo gadsimtu slava" nosaukums vien jau lasītājam daudz ko pavēsta, ka tā sniegs ieskatu tālo, seno gadsimtu slavas laikos, ko arī tās autors, biogrāfs un vēsturnieks Plūtarhs mums caur savām biogrāfijām ir vēlējies pavēstīt. Šajās piecās biogrāfijās, kas apkopotas šajās lappusēs, Plūtarhs vēsturei pavēsta par Romas republikas norietu. Grāmatā lasāmas tādu pretrunīgi vērtētu slavenu personāžu kā Cicerona, Pompeja, Katona, Cēzara un Krasa biogrāfijas, viņu paveiktais un arī sadzīves attiecības ar sava laika sabiedrību, augstākajām šķirām un diezgan labi arīdzan jaušama viņu sadarbība un attieksme pret pastāvošo iekārtu, un citām tā laika valdošajām valsts amatpersonām. 

Lasīt tālāk »

Pārdomas, pārlasot "Jezuītu ceļvedi (gandrīz) visā"...

8. aug. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Lai gan šo grāmatu biju jau reiz lasījis (īsi pēc tās nākšanas klajā), tomēr roka pasniedzās pēc tās atkal un tā ņēmu un šo grāmatu "Jezuītu ceļvedis (gandrīz) visā. Garīgums reālajai dzīvei" un vēlreiz pārlasīju. Kā jau tas ir zināms un piedzīvots ar daudzām citām grāmatām, tad grāmatu vēlreiz pārlasot, uz to sākam skatīties ar citām acīm. Tās saturā ieraugām jaunas dimensijas un atziņas, kuras kaut kā iepriekšējā reizē paskrējušas garām. Man tā bija arī šoreiz. Bezmaz vai pilnīgi izdzirdēju Dievu uz mani runājam, paužot tieši manā līdzšinējā dzīves situācijā visatbilstošākās frāzes. Kā saka garīguma pārstāvji - Dievam vien zināmi ir veidi, kā visefektīvāk uz un ar cilvēku strādāt! Nevar nepiekrist.

Lasīt tālāk »

Alans Votss "Dzenbudisma ceļš. Izcelsme, attīstība un prakse"

18. jūn. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Latviski šī grāmata tiek izdota un nokļūst pie lasītājiem pirmoreiz, kaut gan patiesībā tā sarakstīta jau tālajā 1956. gadā (tā vēstīts autora priekšvārdā!). Tā kā šajā dzīves posmā interesējos par dažādām filosofijas, reliģijas un teoloģijas tēmām, skolām, mācībām un doktrīnām, vēlos tās izprast un kārtīgi iziet tām cauri, kā arī pats nodarbojos ar kristīgo meditāciju, tīri likumsakarīgi iegādājos, izstudēju un nu arī aprakstu šo interesanto grāmatu.

Lasīt tālāk »

Atkārtoti pārlasot Ērika Emanuēla Šmita darbu "Pilāta evaņģēlijs"...

18. jūn. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Lai gan šī grāmata ir samērā pasen izdota, kādā 2004. gadā, tā reiz iegūla manā grāmatplauktā pirms kāda gada vai diviem, tad to izlasīju pirmoreiz, tagad pieķēros un izlasīju to atkārtoti. Man priekš sevis ir tāds uzstādījums, ka es savā grāmatplauktā turu tikai tādas grāmatas, kuras man gribas vēl un vēlreiz pārlasīt, un tā nu pie šīm grāmatām pieder arī "Pilāta evaņģēlijs". 

Lasīt tālāk »

Tomass Hilanns Ēriksens "Saknes un pēdas. Identitāte mainīgā laikā"

18. jūn. 2015,

Foto: grāmatas vāka fragments

Tomasa Hillanna Ēriksena grāmatu "Saknes un pēdas" nolēmu iegādāties un izlasīt pēc netieša blogeres Spīganas ieteikuma, viņas blogā izlasot atsauksmi par šo darbu. Sociālantropoloģiskais skatījums uz identitāti un tās veidošanās paradigmām un nosacījumiem mani ir interesējis praktiski vienmēr, kaut gan līdz šim man nebija vai nu tik spēcīgas intereses, lai lasītu par to grāmatas, vai tomēr izlasīt šo grāmatu man "lika" manas nesen uzsāktās teoloģijas studijas, kurās arīdzan ļoti liels studiju bloks būs veltīts personas un identitātes integrālajiem aspektiem.

Lasīt tālāk »

Ketrīna Ingrema "Tas ir Dalī"

4. mai. 2015,

Attēlā: grāmatas vāka fragments

Pirmkārt, vēl pirms pašas grāmatas satura aprakstīšanas izteikšu atzinību vāku idejas autoram. Grāmatas vākus noformēt ar 3 mm (jā, izmērīju!) biezu kartonu, vien to aplīmējot ar vāka bildi un iekšvāku lillā papīru - manuprāt, ļoti atbilstoša ideja Mazā karaļa gaumē. Patiešām sajūsmināja! Jā, vēl nebiju sācis iedziļināties saturā, kad mani šie ekstravagantie vāki pārsteidza. Man personīgi patīk un šķiet, ka šāds ievākojums ir atbilstošs mākslas pasaules dižgaru dzīvesstāstu "ierāmēšanai" grāmatas formātā.

Lasīt tālāk »

Ielādēt vēl

Jaunākie ieraksti

  • Par dzīvi un darbu aiz diplomātijas priekškara Aijas Odiņas atmiņās...
    26. feb. 2023
  • Juris Rubenis: "Ceļš uz izaugsmi, kuru neviens nevar iet tavā vietā"
    16. feb. 2023
  • Audz un pilnveidojies kopā ar «Manifestu ikdienas varonim»!
    31. dec. 2022
  • Benedict XVI «Last Testament in his own words»
    31. dec. 2022
  • Emeritētais pāvests Benedikts XVI devies Mūžībā uz Tēva mājām...
    31. dec. 2022
  • Kā noritēs emeritētā pāvesta Benedikta XVI bēres?
    31. dec. 2022
  • Emeritētais pāvests Benedikts XVI tuvojas Mūžības slieksnim...
    29. dec. 2022

Par bloga sadaļu 
"Grāmatu apskatu arhīvs"

Šajā sadaļā jums ir iespēja izlasīt un iepazīties ar tiem grāmatu apskatiem, kuri ir publicēti iepriekšējos periodos zem citām bloga atrašanās vietām. Šeit apkopoti un ievietoti man joprojām aktuālu grāmatu apskati, kuros tveramas vienmēr noderīgas gudrības un zināšanas.

  • Blogs / Raksti
  • Grāmatu apskatu arhīvs
  • «Grāmatas 10 atziņas»
  • ..iz intervijām..
  • ..domu dzintargraudi..
  • Jura Rubeņa garīgā gudrība
  • Baznīca, Bībele, Teoloģija
  • Pāvestības vēsture
  • Agape | LGBT+ kristieši
  • Garīgums & Līdzgaitniecība
  • Publikācijas
© 2013-2022 Didzis Kukainis. Visas tiesības aizsargātas.